Вівторок, 20.03.2018, 01:59
   Ви увійшли як Гость • Група "Гості" • RSS
Меню сайту
Напрями роботи
Категорії розділу
Новини Центру [361]
Краєзнавчий відділ [159]
Новини краєзнавчого відділу
Спортивний відділ [155]
Новини туристсько-спортивного відділу
Методичний відділ [34]
Новини методичного відділу
Патріотичне виховання [109]
Новини з питань патріотичного виховання
МАН [45]
Новини щодо Малої академії наук
Бібліотека [119]
Методичні матеріали, додані до розділу "Бібліотека"
Досягнення [45]
Вітання з досягненнями
Робота гуртків [11]
Поточна діяльність гуртків Центру
Головна » 2009 » Березень » 16 » 5 позашкільних та 22 загальноосвітніх закладів області взяла участь у туристсько-краєзнавчій експедиції „ Природа рідного краю – 2008”
5 позашкільних та 22 загальноосвітніх закладів області взяла участь у туристсько-краєзнавчій експедиції „ Природа рідного краю – 2008”
19:24
Відповідно до наказу управління освіти і науки Запорізької обласної дер-жавної адміністрації від 14.01.08 р. №26 «Про залучення учнівської молоді до туристсько-краєзнавчої діяльності та підвищення кваліфікації педагогічних кадрів освіти Запорізької області протягом 2008 року учнівська молодь 5 позашкільних та 22 загальноосвітніх закладів області взяла участь у обласній туристсько-краєзнавчій експедиції „ Природа рідного краю – 2008”. 
В експедиції взяли участь 38 дитячо-юнацьких об’єднань загальною кіль-кістю учасників – 570 юних краєзнавців з Бердянського, Василівського, Веселівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Запорізького, Оріхівського, Пологівського, Приазовського, Розівського та Чернігівського та інших районів Запорізької області, Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Комунарського та Орджонікідзевського районів м. Запоріжжя та Лутугинського району Луганської області (додаток 1).
Більшість звітів експедиційних загонів та творчих робіт, які були представлені на конкурс, відрізняються високим рівнем виконання та підкріплені великою пошуковою роботою, достатньо ілюстровані, відповідають вимогам оформлення науково-дослідницьких робіт, з авторськими фотографіями високої якості.
Особливо відзначилися юні краєзнавці Комунарського і Орджонікідзевсь-кого районів м. Запоріжжя, Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді, Чернігівського, Запорізького, Бердянського, Василівського та Вільнянського районів.
Експедиційні дослідження проводилася за 7 напрямками. На напрямок «Рослинний світ» надійшло 10 робіт, напрямок «Тваринний світ» - робіт, на напрямком «Заповідне Запоріжжя» - робіт, «Заповідна Хортиця» - робіт, у напрямку «Запорізькі ландшафти» оцінювалося робіт, напрямок «Живі раритети» і «Геологічний напрямок» по одній роботі. 
Найбільш цікавими роботами за напрямком «Рослинний світ» були визнані роботи Задорожної Оксани і Овчаренко Ілони, учениць 8 класу Стульнівської ЗОШ Чернігівського району (керівник Стародубцева Валентина Василівна), які протягом року вивчали рідкісні рослини долини річки Токмачка, створили облікові картки ранньоквітучої флори сіл Кам’янка і Стульневе Чернігівського району. 
Приємно відмітити що на конкурс «Природа рідного краю» щороку надходять цікаві роботи екологічного гуртка ЗОШ с. Фабричне Лутугинського району Луганської області (керівник Шамала Михайло Михайлович). Юні екологи-краєзнавці ведуть фенологічні спостереження за рідкісними рослинами Луганщини від бутонізації до кінця плодоносіння, проводять інвентаризацію природно-заповідних об’єктів області, моніторинг найбільших унікальних популяцій і створюють високоякісні комп’ютерні презентації. 
Інвентаризацією вищих рослин Запорізької області продовжують займатися еколого-краєзнавчий гурток «ЮНЕКО» (керівник Шелегеда Віталій Іванович) та туристсько-краєзнавчий гурток «Шукачі» (керівник Доценко Анна Володимирівна) Запорізького обласного центру туризму і краєзнавства. Вихованці гуртків здійснили маршрутні експедиції у Василівський, Мелітопольський і Якимівський райони, а також на Молочний лиман для вивчення різноманіття видів, зокрема роду дивина, карагана, рястка, астрагал та стану популяцій рідкісних рослин.  

За напрямком «Заповідне Запоріжжя» кращою стала робота Чудновець Анни із об’єднання «Аделаїда» гімназії №107 м. Запоріжжя (керівник Гаврюшина Людмила Валентинівна), юні екологи протягом чотирьох років досліджували стан балкових комплексів Національного заповідника «Хортиця», і як результат представили структуру та сучасний стан байрачних лісів шести балок острова. Отримані результати можуть використовуватися фахівцями для планування природоохоронних робіт по відновленню лісової рослинності балкових комплексів Хортиці. Робота виконана на високому науковому рівні, має багато цікавих фотографій, графіків і діаграм. 
Цікавий звіт про Старо-Бердянське лісництво – один із найстаріших лісових масивів степової частини України, з часів заснування до сьогодення представили гуртківці ЦДЮТур м. Мелітополя (керівники Волошенюк Віктор Митрофанович, Акимов Костянтин Миколайович). 

За напрямком «Заповідна Хортиця» кращою визнано роботу Бородіна Богдана із об’єднання «Аделаїда» гімназії №107 м. Запоріжжя (керівник Гаврюшина Людмила Валентинівна) про популяції ящірки зеленої у Національному заповіднику «Хортиця». Члени об’єднання «Аделаїда» дослідили статеву, вікову структуру та щільність популяції ящірки у балці Совутина під час літньої польової школи – експедиції екологічного активу «Заповідна Хортиця -2008». 

У напрямку «Тваринний світ» переможцем стала робота вихованців еколого-краєзнавчого гуртка «Евріс», учнів Запорізької СШ №72 (керівник Смотрицька Ірина Михайлівна), які з 2004 року проводять свої дослідження у Запорізькому районі в долині річки Нижня Хортиця. Юні дослідники встановили місця існування таких рідкісних видів комах із Європейського Червоного списку та Червоної книги України: поліксена, подалірій, махаон, іржавець Ногеля, синявець дукачик непарний, синявець аріон. Всього гуртківцями виявлено 78 видів комах. Робота ілюстрована авторськими фотографіями високої якості. 
Вивченню видового складу орнітофауни і створенню кадастру птахів своєї місцевості присвячена робота Трубачової Ольги, учениці 8 класу Просторівської ЗОШ Чернігівського району (керівник Похилько Наталія Анатоліївна). Крім експедиційних досліджень школярі систематично проводять агітаційно-пропагандистську та природоохоронну роботу. Щороку вихованці Просторівської ЗОШ стають переможцями за результатами обласних туристсько-краєзнавчих експедицій.

У напрямку «Запорізькі ландшафти» переможцем стала робота членів екологічного об’єднання «НЕОН», учнів Новомихайлівського НВК Черні-гівського району (керівник Полулях Тетяна Миколаївна). Гуртківці вивчили су-часний стан балочних природних комплексів новомихайлівських земель, виявили місця зростання рідкісних рослин, створили Червону книгу Новомихайлівки і рекомендують розширити межі заказників місцевого значення.
Однією з кращих визнано роботу географо-краєзнавчого гуртка Приазовського районного будинку дитячої та юнацької творчості (керівник Гайдай Євген Олегович) про значення і сучасний стан штучних лісових насаджень у районі селища Приазовське. Юні краєзнавці описали історію створення Приазовського лісництва і заказника «Лісовий масив біля р. Домузла» та вплив людини на ці об’єкти. 
Відмічено змістовну роботу «Коса Обіточна» Рязанцевої Юлії із Приморської СЗОШ № 1 (керівники Рязанцева Л.Г., Рязанцев В.В.) в якій розповідається про особливості природи, рослинний і тваринний світ коси Обіточної, цілющі джерела та лікувальні властивості місцевих рослин. 

Цікавий звіт надійшов від Боярчука Віктора, учня 11 класу з Приютненського НВК Гуляйпільського району (керівник Боярчук Валентина Василівна) на напрямок «Живі раритети» про вивчення популяцій сліпака звичайного у південно-східній частині Гуляйпільського району. Звіти вихованців еколого-краєзнавчого гуртка Приютненського НВК відрізняються особливим підходом до оформлення своїх звітів.

Хочемо звернути увагу учасників експедиції на недоліки, які зустрічалися у роботах, представлених на конкурс. Багато робіт не мали відповідної структури, а деякі страждають нечітким формулюванням висновків. Спостерігалося перевантаження робіт інформацією з літературних джерел, на ілюстративні матеріали не було зносок у тексті. У ряді робіт відсутні картографічні матеріали, а на титульних аркушах не вказані назва експедиції та її напрямок. У деяких роботах відсутні методики досліджень.
Оргкомітет експедиції «Природа рідного краю» дякує усім учасникам за представлені звіти, бажає нових унікальних знахідок і цікавих досліджень та сподівається на активну співпрацю у 2009 році. 
   


  Оргкомітет обласної
 туристсько-краєзнавчої експедиції
  «Природа рідного краю – 2008»Категорія: Новини Центру | Переглядів: 1466
Всього коментарів: 0
Сайт управляється системою uCoz
Форма входу
Пошук
Календар новин
«  Березень 2009  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
Наші партнери

Міністерство освіти і науки України

УДЦТКУМ

Обласна Федерація спортивного туризму

Обласна Федерація спортивного орієнтування

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0