Вівторок, 16.10.2018, 21:52
   Ви увійшли як Гость • Група "Гості" • RSS
Меню сайту
Напрями роботи
Категорії розділу
Новини Центру [137]
Краєзнавчий відділ [177]
Новини краєзнавчого відділу
Спортивний відділ [169]
Новини туристсько-спортивного відділу
Методичний відділ [36]
Новини методичного відділу
Патріотичне виховання [126]
Новини з питань патріотичного виховання
МАН [53]
Новини щодо Малої академії наук
Бібліотека [118]
Методичні матеріали, додані до розділу "Бібліотека"
Досягнення [48]
Вітання з досягненнями
Робота гуртків [20]
Поточна діяльність гуртків Центру
Головна » 2017 » Червень » 20 » Обласна літня школа для обдарованої молоді - 2017
Обласна літня школа для обдарованої молоді - 2017
08:41

Обласна літня школа для обдарованої молоді - 2017

У мальовничому місці Запоріжжя, на острові Хортиця, на базі КВНЗ "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" ЗОР з 6 до 18 червня 2017 року проходила Друга обласна літня школа для обдарованої учнівської молоді, що зібрала 80 учнів із різних куточків Запорізької області – юних науковців та переможців обласного етапу МАН – 2017.

Організаторами школи стали Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізька обласна рада. Координаторами роботи Літньої школи були навчальні заклади обласного підпорядкування: КЗ «Центр туризму» ЗОР, КЗ «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані», КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Січовий колегіум», КЗ «Запорізький обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР при підтримці Запорізького Національного університету, Класичного приватного університету та комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичного виховання учнівської молоді» Запорізької обласної ради.

Основними завданнями школи були визначені:
- формування мотивацій та зацікавленості учнів у подальшій діяльності, що пов’язана з науковою творчістю;
- фахова підготовка учнів за різними профілями Малої академії наук: історико-географічним, фізико-математичним, хіміко-біологічним, української й іноземної філології;
- розвиток патріотичних якостей молоді засобами екскурсійно-пізнавальної та художньо-естетичної діяльності;
- оздоровлення і пізнавальний відпочинок обдарованої молоді під час роботи Школи.

Навчальна програма школи передбачала лекції і практикуми як загальних, так і профільних питань організації наукових досліджень, які проводили відомі науковці, професори та доценти ЗНУ й КПУ: Лепський А. М., Кривошеєва Л. М., Білівненко С. М., Кривко І. М., Шугальова І. М., Бондаренко О. В., Почтарь В. Г. та інші.

Педагогами обласних позашкільних закладів КЗ «Центр «Грані», КЗ «Центр туризму» були проведені майстер-класи з спортивного орієнтування, техніки пішохідного туризму, журналістики тощо. Талановита молодь Запорізького краю мала можливість відчути себе спеціалістами з технічного моделювання, кінорежисерами та операторами, запустити моделі літаків та повітряні змії.

У рамках Школи для обдарованої молоді Запорізької області учням було також запропоновано розробити і реалізувати групові дослідницькі проекти. Учні обов’язково повинні були врахувати у своїй роботі, такі аспекти: актуальність проекту, обґрунтування мети, шляхи реалізації та результативність проекту, а також використані ресурси.

Усі з інтересом взялися за виконання поставленої задачі, використовуючи всі можливі ресурси. До всіх лекторів Школи ставилися безліч запитань по визначенню мети проектів, дослідницьких завдань, методів дослідження, засобів реалізації, запитань до анкет та методів їх обробки. Учні проводили анкетування слухачів Школи, вихователів та педагогів Хортицької академії, а також друзів у рамках своєї тематики. Вивчали риси особистості ідеального супутника життя, фактори формування першого враження людини в процесі комунікації, типи темпераменту та творчі здібності школярів, SMS як сучасний епістолярний жанр, робили перепис деревної рослинності на території Хортицької академії тощо. Чимало часу діти провели в інтернет-класі для пошуку наукового підґрунтя для проектів та для створення презентацій до свого захисту.

Юні науковці провели значну пошукову роботу, що дало можливість краще познайомитися, подружитися з іншими талановитими і обдарованими учасниками Літньої школи з різних профілів, плідно поспілкуватися і відпрацювати навички проектно-дослідницької діяльності. Загалом, перебування в літній школі стало для учнів дуже корисним і в дослідницькому, і в комунікативному аспектах.

За підсумками навчальної програми всі учасники отримали сертифікати про участь у Обласній літній школі та грамоти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за активну участь у дослідницьких і творчих проектах.

Категорія: МАН | Переглядів: 433
Всього коментарів: 0
Сайт управляється системою uCoz
Форма входу
Пошук
Календар новин
«  Червень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Наші партнери

Міністерство освіти і науки України

УДЦТКУМ

Обласна Федерація спортивного туризму

Обласна Федерація спортивного орієнтування

Статистика

Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0