Один з напрямів краєзнавства - археологічне, - реалізовує в життя гурток «НАШ (Нова Археологічна Школа)», що діє в нашому Центрі під керівництвом Тубольцева Олега Валентиновича впродовж кількох років.
І хоча, нажаль, цей напрям краєзнавства в області дуже слабо поширений, проте члени гуртка «НАШ» можуть чітко сказати, що:
Археологічне краєзнавство – це насправді дуже цікаве заняття, наука - набагато більш захоплююча, ніж здається на перший погляд.
Адже, подорожуючи цікавими місцями рідного краю, вони, постійно стикаються з його історією - зустрічають на своєму маршруті загадкові дольмени, древні городища і кургани, залишки кераміки, печерні стоянки, древні поховання, що під впливом факторів навколишнього середовища оголилися і стали помітними на земній поверхні... І закономірно з'являється жага до більш глибокого пізнання, щоб відповісти хоча б самому собі на виникаючі запитання: хто тут жив та в які часи; як саме будувалися дольмени; які культура та заняття були у колишніх жителів нашого краю; чому їх не стало; що вони залишили на згадку про себе?...
А простіше можна сказати, що археологічне краєзнавство – це фактичне відтворення минулого свого краю шляхом складання піщинки до піщинки, уламку до уламку, цеглини до цеглини...