«КАМІННЯ НАШИХ ДОРІГ» Геологічна виставка, присвячена 70-річчю Запорізької області
16 лютого в Запорізькому обласному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді відкрилась геологічна виставка самоцвітів під філософською назвою «Каміння наших доріг». Це перша в історії Центру геологічна виставка, підготовлена на основі колекційних зборів методиста Бородіна Сергія Едуардовича, яку він зібрав разом із своїми вихованцями і колегами майже за 30 років. Це результат походів та експедицій по Південному та Приполярному Уралу, Таймиру, Кавказу, Якутії, Криму та Запорізькій області. Виставка складається з 820 експонатів, кожен з яких є неповторним. Аналогів такої колекції в Україні немає. Але унікальність цієї виставки полягає ще й у тому, що майже кожний експонат було знайдено під час експедицій з гуртківцями, колегами тоді ще станції юних туристів.
Із своїх дальніх походів діти разом із своїм керівником поверталися з тяжкими рюкзаками з майже звичайними на вигляд камінцями, яким потім судилося після кропіткої обробки стати виробами мистецтва, які зачаровують нас своєю красою. Безумовно, виставку відвідають люди, які були учасниками тих цікавих подорожей. Сподіваємося, що їх спогади зацікавлять дітей та молодь і вони забажають відкрити свою сторінку в історії формування колекції. Ми впевнені, що виставка, яка буде працювати протягом місяця, приверне увагу учнівської молоді Запорізької області до туристсько-краєзнавчої роботи центру, поповнить ряди юних краєзнавців.
Строки проведення : 16 лютого – 18 березня 2009 року.
Місце проведення: м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 46-А, Комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Запорізької обласної ради.
Чекаємо дитячі та учнівські колективи навчальних закладів міста і області. Відвідування виставки безкоштовне.
Телефон для довідок: 224-24-71 (Бородін Сергій Едуардович). 224-02-71 (приймальна).
Мета виставки: 1. Пропаганда туризма і краєзнавства, як найважливішої частини виховного процесу (на прикладі знахідок геологічних зразків та артефактів).
Завдання виставки: 1. Ознайомити учнівську молодь та пелагогів області з дивовижними зразками, унікальними проявами природи, обробленими і розкритими людиною. 2. Показати обробку виставкового матеріалу, як приклад самореалізації та самовиховання юних краєзнавців. 3. Пропаганда КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР, як місця организації та проведення навчально-виховного процесу. 4. Активизація туристсько-краєзнавчої роботи на прикладі ефективності та результативності. 5. Залучення учнівської молоді до практичної експедиційно-пошукової діятельності з використанням методів патріотичного виховання.
Строки проведення : 16 лютого – 18 березня 2009 року.
Місце проведення: м. Запоріжжя, вул. Немировича-Данченка, 46-А, Комунальний заклад «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді» Запорізької обласної ради. Тел. 224-24-71 (Бородін Сергій Едуардович). 224-02-71 (приймальна). |