|
|
Етнографічне краєзнавство - один з визначних аспектів вивчення історії та культури краю, що посідає важливе місце у діяльності молодого покоління краєзнавців. Цей напрям передбачає широкий спектр способів вивчення народної матеріальної і духовної культури: фіксація відомостей про традиційне народне житло, одяг, їжу, промисли і ремесла, звичаї, вірування, обряди, народні знання, менталітет народу. Адже традиції рідного краю – це пам’ять про своїх предків, тому існує природна потреба триматися невмирущих традицій народних ремесел та художніх промислів, а ще зберегти їх у спадок наступним поколінням.
На заняттях етнографічного краєзнавства можна оформляти "Фольклорний календар", або кутки "Етнографія мого краю", де представити літературу про свята українського народу з урахуванням місцевих особливостей, розмістити різну атрибутику – писанки, крашанки, вишивки та ін. Також юні етнографи постійно організовують виставки - шкільні та районні, приватні та громадські. На цих виставках представляється зібрана інформація та матеріали старожилів рідної місцевості: письмові згадки, веснянки та прислів’я, рушники та вишиванки, глиняні глечики та веретена – все те, що свідчить про побут населення свого краю, його інтеграцію у часі.
Етнографічно-краєзнавча діяльність гуртківців часто сприяє відродженню народних промислів та ремесел.
Тож цей напрям є не лише цікавим та захоплюючим, а й корисним в збереженні історії та культури рідного краю. Адже не знаючи свого минулого, жоден народ не збудує світлого майбутнього!
Програма гуртка "Етнографічне краєзнавство"