Гірський туризм
З кожним роком збільшується потік туристів в Карпати та гірські райони близького зарубіжжя... Нерідко низька підготовка учасників приводить відпочинок в горах до різних ускладнень, а гірський туризм потребує спеціальних знань та навиків.
Інтерес молодого покоління до екстремальних видів спорту приводить до пошуку місць самореалізації, ними повинні стати гуртки позашкільних навчальних закладів під керівництвом досвідчених викладачів, один із них – гірський туризм.
Основною метою є надання знань та навичок в організації і проведенні гірських походів, участі в спортивних змаганнях по техніці гірського туризму та формування патріотичної особистості.
Під час занять у гуртку юні туристи повинні придбати навички володіння гірською технікою, орієнтування в горах, організацією та проведенням гірських походів, наданню долікарської допомоги; повинні знати всі необхідні методи й засоби забезпечення безпеки й уміти застосовувати їх на практиці.
Гірський туризм на протязі багатьох років в гуртках позашкільної освіти розвивався користуючись дворічною програмою на основі нормативних документів Міністерства освіти України (затвердженій МОН України «Орієнтовні навчальні програми туристсько-краєзнавчих об’єднань учнівської молоді» К. 1996 та типових навчальних планах МОН, затверджених від 24.09.2003 № 645). Виникла ідея створення та розширення програми «Гірський туризм» на базі програм Міністерства освіти України, та багаторічного досвіду роботи гуртків по гірському туризму.
В основу занять входить викладання теоретичного матеріалу, який використовується та закріпляється під час тренувань, змагань та походів. Тренування та змагання проходять на селях острова Хортиця.
Ступеневі походи зазвичай проводяться в Карпатах, а категорійні - в гірських районах близького зарубіжжя.