Гуртки музеєзнавства значною мірою відрізняються від інших гуртків Центру. Адже більшу частину занять займає вивчення теорії, історії і практики музейної справи, її правових та економічних засад, закономірностей виникнення та розвитку музеїв, їх соціальних функцій, форм та способів реалізації цих функцій на різних етапах суспільного розвитку. Тут є можливість розглянути та зрозуміти тенденції та закономірності становлення і розвитку музейної справи, наукові засади, особливості збереження соціальної інформації, пізнання та передачу знань.
Крім того, юні музеєзнавці постійно вивчають:
- нормативні акти та документи;
- масові джерела;
- публікації, виступи, твори, промови;
- інструктивні та довідкові матеріали;
- наукові праці, мемуари, спогади, тощо.
Музеєзнавство належить до інтердисциплінарних наук. Воно інтегрувало в собі елементи різних профільних історичних дисциплін, а також спеціальні та допоміжні дисципліни: історіографію, джерелознавство, археологію, етнографію, нумізматику, сфрагістику, палеографію. Тому вихованці гуртка безпосередньо ознайомлюються з додатковими «професіями»: з документознавством, архівознавством, бібліотекознавством, педагогікою, психологією, соціологією, тощо. Якщо ви гадаєте, що заняття музеєзнавством є нецікавими, а може ще й нудними, то значно помиляєтесь. Адже юні музеєзнавці стають справжніми асами в багатьох напрямах краєзнавства, мистецтва, екскурсійного діла. Наші вихованці – це вже фактично готові фахівці, які хоч завтра – до головних світових музеїв, в якості цінних наукових кадрів!!! :)
Гурток музеєзнавства – це спосіб доторкнутись до таємниць та загадок, до того, що є недоступним для більшості простого населення!
|
|
|
Програма гуртка "Музеєзнавство"