Географічне краєзнавство досліджує прояви географічних процесів та загальні закономірності розвитку природи і суспільства в конкретних локальних умовах.
На заняттях географічного краєзнавства вихованці вивчають природу, населення і господарство Запорізької області, освоюють найрізноманітніші методи польових досліджень – від цілком наукових до цікавих та «народних». Тобто, географи-краєзнавці досліджують рослини та тварини свого краю, особливості погодного режиму, досліджують грунти, визначають типи рельєфу, вирішують екологічні проблеми.
Крім того, дотримуючись крилатого виразу "Туризм - супутник географії", вихованці краєзнавчих гуртків значну частину занять проводять в захоплюючій атмосфері освоєння туристичних навичок та вмінь. Адже, у походах та експедиціях просто неможливо прожити, якщо ти не вмієш розпалювати вогнище, готувати кашу «із димком», зав’язувати міцні вузли та розбивати наметовий табір. А яка ж тоді насолода від вивчення краю, якщо немає тих походів, з цілою низкою пригод та приємних вражень?
Експедиції – це рухлива частина в навчальній діяльності географічного краєзнавства. А юні географи мають ще й можливість донести свої надбання та враження до широкого кола слухачів на конференціях та форумах, на Всеукраїнських семінарах та зльотах.
Вихованці гуртків географічного краєзнавства знають, чому вивчають дану дисципліну – вивчивши особливості та закономірності природи, вони точно розуміють, як уникнути негативних природних явищ, як захистити себе від екологічних криз та знають багато іншого, того, що відповідає єдиному принципу «Попереджений – не переможений»
|
|
|