9 листопада - День української мови та писемності
День української писемності та мови – традиційне свято, що відзначається 9 листопада, починаючи з 1997 року.
З метою виховання почуття любові та поваги до рідної мови, рідного краю, пробудження бажання розмовляти українською мовою та з нагоди Дня української писемності та мови для гуртківців КЗ «Центр туризму» ЗОР проводилися впродовж тижня онлайн зустрічі на платформі Google Meet, вебквести, бесіди про історію виникнення й становлення письма українського алфавіту, історію українського правопису, а також тест-ігри на знання української мови, години спілкування «Українська мова – наш скарб» та інтерактивні інтелектуальні ігри.
Зокрема, керівники гуртків Токмацького відділу туризму ознайомили вихованців з цікавими фактами української мови. Гуртківці намагалися запам’ятати найдовше слово, зафіксоване у словниках (дихлордифенілтрихлорметилметан – назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками), читали прислів’я та вислови відомих письменників про українську мову.
Чернігівським та Веселівським відділами КЗ «Центру туризму» ЗОР впродовж тижня було проведено конкурс малюнків «Моя мова солов’їна» для молодших гуртківців, виховну годину «Українська мова в моєму серці», вікторину «У рідному слові – велика сила», конкурс скоромовок-спотиканок «Хто зможе повторити?», конкурс творів-роздумів на тему «З рідним словом міцніє держава», конкурс читців віршів про українську мову та вебквест.
А керівники гуртків Приморського відділу спільно з викладачами ЗССО № 7 09 листопада провели спільний онлайн-захід для гуртківців та учнів середніх та старших класів. Всі учасники заходу мали яскраві елементи українського національного вбрання. Під час онлайн-зустрічі було проведено конкурс декламаторів, який підняв всім настрій, зарядив енергією та надихнув на подальше та всебічне вивчення рідної мови. Кожен гуртківець виразно продекламував вірш напам’ять.
Знати рідну мову, якою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського, дуже важливо, та ще важливіше – любити та берегти свою рідну мову!
Як нема без зірок небозводу,
Як блакиті без сонця нема,
Так і мови нема без народу,
і народу без мови нема.
Володимир Забаштанський
|