День Збройних сил України
День Збройних сил України – святковий день на честь Збройних сил України, встановлений постановою Верховної Ради України 1993 року. Відзначається щорічно 6 грудня.
Святкування Дня Збройних сил України саме 6 грудня нагадує про Перший зимовий похід армії УНР1919 року.
До початку російсько-української війни у 2014 році цей день відзначався урочистою церемонією покладання квітів до могили Невідомого солдата, проводилися урочисті збори, церемонія вручення державних нагород та святковий концерт. Увечері програма свята завершувалася святковим феєрверком у містах розташування керівних центрів українського війська.
Починаючи з 2009-го року до Дня Збройних сил України присуджується Премія імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва в декількох номінаціях.
Останні роки – проводиться літургія та вшановуються українські військовики, а також державними установами створюються інформаційні посили для розуміння що таке День Українського війська.
До завдань української армії входить захист суверенітету і територіальної цілісності країни, зміцнення безпеки її громадян.
Українські військовики також є постійними учасниками міжнародних військових операцій, зокрема й під егідою ООН.
Чисельність армії на сьогодні наблизилася до максимально можливої за законом позначки – 250 тис. У ЗСУ проголошено курс на досягнення стандартів Альянсу.
Та, на жаль, коли ніхто і подумати не міг, до нас в Україну прийшла страшна війна. Тисячі українців покинули всі свої справи, відмовились від затишку і сімейного тепла та пішли боронити рідну землю.
І ми можемо пишатися тим, що серед наших знайомих і рідних є такі люди, за плечима яких ми знаходимо затишок і, завдяки яким ми не чуємо ще сьогодні пострілів, а спокійно ходимо в школу й на роботу, здобуваємо знання і тихо молимось за їхнє життя.
Керівникам гуртків пропонуємо разом зі своїми вихованцями створити листівки або плакат: написати слова подяки нашим воїнам, намалювати зворушливі малюнки, можливо, створити амулети власноруч і передати учасникам бойових дій в зону АТО. Дитяча фантазія безмежна, головне почати! Уявіть, як приємно буде нашим славетним воїнами розуміти і знати, що ми пишаємось та пам’ятаємо!
|