Геологічна експедиція Запорізьким районом
Минулими вихідними гуртком «Географічне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР (керівник Олійник М.О.) ОКЗ «Орієнтир» Петро-Михайлівської сільської ради була проведена геологічна експедиція в районі с. Бабурка Запорізького району. Активну допомогу в здійсненні заходу надали співробітники КЗ «Центр туризму» ЗОР Савельєв О.Г. та Ячін В.О.
Був досліджений розріз на лівому схилі балки Середня Хортиця, де розташовані найдавніші відклади міоценового віку (17,2 млн. років) – Томаківські верстви, які зустрічаються на південному схилі Українського кристалічного щита. Характерною особливістю цих відкладів є їх локальне розповсюдження, зумовлене не частим зберіганням в викопному стані прибережно-морських фацій.
Всього в розрізі було обстежено 14 слоїв, серед яких виділяються насамперед Томаковські верстви, в яких зустрічаються молюски, які відносяться до таких родів як: Ostrea, Crassostrea, Pycnodonta. Це вказує на те, що вони існували в морському басейні з нормальною солоністю та глибинами не більше 50 метрів, а температура води була не нижче 20 градусів. Також було встановлено, що грунт в басейні був кам’янистий та піщано-глинистий, кількість їжі була достатня, а гідродинамічний режим спокійний.
Унікальна геологічна пам’ятка, що досліджувалася, є надійним репером для геологів і потребує, безумовно, подальшого вивчення та збереження.
Крім того, по закінченні досліджень діти та дорослі долучились до всесвітнього флешмобу Trashtag Challendge з прибирання території.
Відділ краєзнавства та патріотичного виховання
|