П`ятниця, 22.11.2024, 17:01
   Ви увійшли як Гость • Група "Гості" • RSS
Меню сайту
Напрями роботи
Категорії розділу
Новини Центру [191]
Краєзнавчий відділ [322]
Новини краєзнавчого відділу
Спортивний відділ [285]
Новини туристсько-спортивного відділу
Методичний відділ [152]
Новини методичного відділу
Патріотичне виховання [181]
Новини з питань патріотичного виховання
МАН [94]
Новини щодо Малої академії наук
Бібліотека [148]
Методичні матеріали, додані до розділу "Бібліотека"
Досягнення [82]
Вітання з досягненнями
Робота гуртків [132]
Поточна діяльність гуртків Центру
 

14:18
Маршрутна експедиція «Визначні дерева Правобережжя Дніпра»

Маршрутна експедиція «Визначні дерева Правобережжя Дніпра»

З 11 до 13 серпня 2020 року група екологів-краєзнавців КЗ «Центр туризму» ЗОР у кількості 16 осіб (кер. Шелегеда В.І., Шелегеда О.Р.) здійснила маршрутну пошукову експедицію І ступеню складності Запорізьким районом Запорізької області. Мета експедиції – знайомство з природними та історичними особливостями Правобережжя Дніпра, дослідження лісових екосистем Крутоярівського лісового господарства, пошук стародавніх та меморіальних дерев та вивчення їх сучасного стану.

Маршрут триденної експедиції почався у с. Біленьке і пролягав вздовж узбережжя Дніпра до м. Запоріжжя (34 км).

У с. Біленьке ми зустрілися з краєзнавцем, вчителем біології Біленківської ЗОШ Світланою Клунько, пройшлися історичними місцями села, відвідали садибу Міклашевських (ХІХ ст.), річковий термінал «НІБУЛОН». У селі разом зі Світланою Василівною ми зареєстрували й описали три вікових і меморіальних дерева: Дуб родини Міклашевських (вік - 130 років), шкільний дуб (100 років), знайшли найбільшу й найстарішу софору Запорізької області (110 років).

Далі маршрут пролягав вздовж крутого узбережжя Дніпра, вкритого корінними нагорними дібровами, і з якого відкривався дивовижний за красою вигляд на Більньківсько-Розумовський острівний архіпелаг – залишки Великого Лугу Запорозького.

Біля с. Канівське група виявила і описала залишки стародавньої байрачної діброви (вік 170 років) – цікаво, що про цей унікальний природний об’єкт не мають інформації ні мешканці с. Канівське, ні працівники Крутоярівського лісництва.

У садибі Крутоярівського лісництва ми зустрілися з єгером господарства Володимиром Дехтярем, який розповів нам про історію становлення лісництва, познайомив з найстарішими насадженнями, показав залишки окопів і бліндажів Розумовського плацдарму 1943 року. Разом з Володимиром Вікторовичем юні краєзнавці провели спостереження за станом лісу з 30-ти метрової пожежної вишки.

Хвилиною мовчання ми вшанували воїнів Червоної армії, які у 1943 році загинули на Розумовському плацдармі - біля с. Розумовка на березі Дніпра на їх честь встановлений обеліск. Далі маршрут пролягав сосновими борами і листяними насадженнями Крутоярівського лісництва до самого Запоріжжя.

Маршрут нам дуже сподобався – він насичений цікавими краєзнавчими об’єктами, живописними ландшафтами, зручний й доступний для здійснення. Рекомендуємо всім, хто любить подорожувати Запорізьким краєм!

Категорія: Робота гуртків | Переглядів: 314 | Додав: zpcentrturizmu
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Copyright MyCorp © 2024
Ми в соцмережах
Важливо
"Сокіл"
("Джура")
Важливо
Ліси
Запорізького краю
Календар новин
«  Вересень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Наші партнери

Міністерство освіти і науки України

УДЦТКУМ

Обласна Федерація спортивного туризму

Обласна Федерація спортивного орієнтування

Форма входу
Пошук
Сайт управляється системою uCoz