Подорож до крайньої західної точки Запорізької області в рамках обласної туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Мандруємо Запорізьким краєм», присвяченої 80-річчю створення Запорізької області
16 жовтня 2019 року гуртківцями КЗ «Центр туризму» ЗОР та їх керівниками з смт. Веселе в рамках обласної програми учнівської молоді «Мандруємо Запорізьким краєм», присвяченої 80-річчю створення Запорізької області, проведено експедицію до крайньої західної точки. Це вже друга подорож в рамках експедиції, ключовою метою якої є встановлення тимчасового знаку «Крайня західна точка Запорізької області». За тиждень до цього експедиційний загін з м. Бердянськ вже встановив подібний знак на крайній південній точці.
Учасники експедиції відвідали КЗ «Малобілозерська естетична школа-інтернат «Дивосвіт» ЗОР, а саме, його чудовий етнографічний музей, який розкриває історію становлення та розвитку гончарства краю, має в експозиції досить цікаві експонати культури та побуту, зразки фольклору. Після екскурсії музеєм, вихованці поринули у споглядання численних унікальних скульптур, якими заповнено все подвір'я «Дивосвіту».
Далі гуртківці направилися до м. Кам'янка-Дніпровська, де мали змогу відвідати районний історико-археологічний музей. Під час екскурсії вихованці ознайомились з історією дослідження та цікавими експонатами з таких відомих пам’яток археології як «Мамай-гора», «Солоха» та «Кам’янське городище». Особливий інтерес в учасників викликали експозиції, в яких висвітлюється скіфська доба на території краю, традиційний український побут Південної України, події Другої світової війни. Також вихованці з цікавістю роздивлялися речі та зброю, які були привезені воїнами із зони АТО/ООС.
Після відвідин музею експедиційний загін перемістився до околиць села Велика Знам'янка, де знаходиться Мамай-гора – найбільший мультикомплексний могильник Північного Причорномор'я. Гуртківці на власні очі оцінили величну курганну групу, що простягається навпроти Каховського водосховища, ознайомились з місцем перебування літнього польового стаціонарного табору експедиції історичного факультету Запорізького національного університету, яка вже понад 30 років веде рятівні археологічні роботи цієї пам'ятки.
Неподалік Мамай-гори, за координатами 47°25' пн.ш. та 34°15' сх.д. знаходиться крайня західна точка Запорізької області, на місті якої експедиційна група урочисто встановила тимчасовий пам'ятний знак про що, вже традиційно, засвідчила в листі, який підписали всі учасники. Пам'ятний лист було покладено до капсули та закопано неподалік тимчасового знаку (на 50 см західніше).
Організатори експедиції дякують вчительці історії та правознавства Олені Гришечкіній і учням «Дивосвіту» за цікаву та змістовну екскурсію, а працівникам Кам'янсько-Дніпровського районного історико-археологічного музею – за бездоганну роботу з дитячою аудиторією.
Учасники одноденної подорожі повернулися з чудовими спогадами, незабутніми враженнями та новими знайомствами з історичними та археологічними пам'ятками рідного краю. Результати експедиції будуть висвітлені у листопаді цього року на Обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «Краєзнавчі нариси Запорізького краю», що присвячена 80-річчю утворення Запорізької області.
Відділ краєзнавства та патріотичного виховання
|