Завершився V обласний історико-краєзнавчий зліт учнівської молоді «Великий Луг»,
присвячений 200 річчю з дня народження Т.Г. Шевченка
17-18 квітня в м. Запоріжжя відбувся V обласний історико-краєзнавчий зліт учнівської молоді «Великий Луг», присвячений 200-річчю з дня народження видатного українського сина, Кобзаря, Тараса Григоровича Шевченка. Традиційно цей зліт проводиться Запорізьким обласним центром туризму та краєзнавства учнівської молоді (КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР), за сприяння Національного заповідника «Хортиця» та комунального закладу «Запорізька спеціальна загальноосвітня школа-інтернат «Оберіг» Запорізької обласної ради.
Перший день зльоту проводився на т/б «Дніпрянка», де пройшли активні, творчі та цікаві конкурси, а саме: «Візитка команди», «Туристська естафета», конкурс декламації віршів «Словами Кобзаря». Другого дня всі учасники зльоту завітали до острова Хортиця, до природного скарбу Запорізького краю. Саме на Хортиці учасники пройшли випробування найскладнішим конкурсом – контрольним історико-краєзнавчим маршрутом. Після його подолання юні історики-краєзнавці області були нагороджені екскурсією «Тарасовою стежиною». Цю екскурсію організували і провели для учасників зльоту співробітники національного заповідника «Хортиця».
Головна мета і соціальна значимість заходу полягала в наступному:
- визначення рівня знань, умінь і навичок учнівської молоді області з гуманітарного напрямку – з історичного, археологічного, етнографічного краєзнавства;
- сприяння розвитку та активізації гуманітарного краєзнавства серед учнівської молоді;
- перевірка знань, умінь та навичок польових досліджень, набутих на заняттях гуртків та під час краєзнавчих експедицій;
- виховання патріотизму, поваги та бережливого ставлення до історичної спадщини рідного краю;
- поширення серед учнівської молоді інтересу до творчості та життєдіяльності видатного сина України – Тараса Григоровича Шевченка;
- виявлення і поширення кращого досвіду роботи з історичного, археологічного, етнографічного краєзнавства в гуртках КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР та загальноосвітніх шкіл;
- виявлення обдарованої молоді та створення умов для її розвитку.
Мета та завдання зльоту втілювались в життя за допомогою щільної конкурсної програми, до якої ввійшли:
- Театралізований конкурс «Візитка команди»;
- Конкурс «Туристична естафета»;
- Конкурс декламації віршів «Словами Кобзаря»;
- Змагання «Контрольний історико-краєзнавчий маршрут»;
- Екскурсійна програма.
Загалом в зльоті прийняли участь 13 команд навчальних закладів області з: Ленінського та Шевченківського районів м. Запоріжжя; з Запорізької міської «Школи Джур», з м. Енергодар, м. Бердянськ, м. Мелітополь; Василівського, Веселівського, Мелітопольського, Чернігівського районів. Загальна кількість юних краєзнавців-учасників зльоту – 95 чоловік.
В результаті запальної боротьби, в результаті змагання за звання кращих краєзнавців гуманітарного напряму області переможцями зльоту стали:
- молодша вікова група:
І місце – команда «Одуванчики» історико-краєзнавчого гуртка ЦТКТУМ м. Мелітополь(керівник Коваленко І.І.);
ІІ місце –команда «Плавневий Рій», вихованці ЗЦКВПВ «Школа Джур» (керівник Ячін В.О.);
ІІІ місце – команда «35-й меридіан» КЗ «Шевченківська ЗОШ І-ІІ ст.» ВРР ЗО, вихованці КПНЗ «ЦДЮТТ» ВРР ЗО (керівник Янковська Л.П.).
- старша вікова група:
І місце – команда історико-краєзнавчого гуртка «GT» КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР, учні колегіуму «Елінт» Ленінського району м. Запоріжжя (керівник Окорокова І.Г.);
ІІ місце –команда «Таврія» історико-краєзнавчого гуртка КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР, Костянтинівського районного НВО № 1 «Таврія» Мелітопольського району (керівник Горбова О.А.)
ІІІ місце – команда «Горлиця» гуртка етнографічного краєзнавства КЗ «ЗОЦТКУМ» ЗОР, Просторівської ЗОШ Чернігівського району (керівник Похилько Н.А.).
За гарну підготовку до зльоту хочемо відзначити і команди, які не зважаючи на гідні виступи, не змогли вибороти призове місце в загальному заліку, а саме: команду «Темеринда» з м. Бердянськ (керівник Бєлінська О.С.), команду «Компас» з Запорізької ЗОШ Веселівського району (керівник Сипливий О.М.) та команду «Мрія» ЦТКС м. Енергодар (керівник Ленінець Г.В.).
Приємно відзначити, що рівень підготовки команд з кожним роком зростає, розширюється географія учасників зльоту. Так, в перше, в цьому році участь в зльоті прийняли команди Веселівського району. Сподіваємось, така тенденція спостерігатиметься і надалі, адже це свідчить про те, що краєзнавча діяльність та дослідження історії рідного краю учнівською молоддю не втрачає своєї актуальності.
Загалом зліт пройшов в дружній та доброзичливій атмосфері. Приємно відзначити те, що всі учасники зльоту мали повагу до своїх суперників. І хоча призових місць на всіх не вистачило, та кожна команда отримала шанс на перемогу бодай в одному з конкурсів; кожен учасник отримав шанс на новий досвід, вміння та знання; кожен отримав гарний настрій, приємні враження та нових друзів-однодумців.
Культорганізатор краєзнавчого відділу Центру
Похилько С.П.
|