Велоекспедиція Середнім Подніпров’ям
З 02 по 07 липня 2020 р. гуртком «Географічне краєзнавство» КЗ «Центр туризму» ЗОР на базі ОКЗ «Орієнтир» (керівник гуртка Олійник М.О.) була проведена геологічна експедиція з активним способом пересування у формі велопоходу 3 с.с. Дніпропетровською та Запорізькою областями.
Маршрут був наступний: м. Дніпро – Рибальський кар’єр – с. Любимівка – с. Перше Травня – с. Діброва – с. Вороновка – с. Запорожець – с. Василівка-на-Дніпрі – с. Воронове – с. Олександропіль – с. Андріївка – с. Тернівка – с. Петро-Свистунове – ур. Варварівка – с. Орлівське – с. Петро-Михайлівка (135 км, 6 днів).
Темою досліджень було «Геологічні особливості Дніпровського лівобережжя в районі колишніх Дніпровських порогів». Рухаючись ниткою маршруту гуртківці провели польові дослідження геологічних пам’яток природи, що відносяться до Дніпровського лівобережжя в районі колишніх Дніпровських порогів. Під час обстеження таких кар’єрів (Рибальський, Чаплинський, Любимівський, Першотравневський і Петрівський) була зібрана геологічна колекцію, визначені стратиграфічні одиниці четвертинних відкладів, що відкриваються кар’єрах та досліджені різні групи викопної фауни.
Крім того, експедиційною групою були визначені місця розташування (з прив’язкою до місцевості та у відповідності архівним фотографіям) затоплених Дніпровських порогів: Кодацького, Сурського, Лоханського, Дзвонецького, Ненаситецького, Вовнізького та Будільського.
Також звертаємо увагу, що під час експедиції використовувалось нове сучасне обладнання, придбане Центром для проведення подібних заходів: геологічні молотки, горно-геологічні компаси, лазерна рулетка, портативна метеостанція, геодезична рулетка, набір сит для ґрунту та інші. В тому числі і завдяки цьому, отримані результати експедиції оформляться в якісні нові роботи гуртківців, які гідно представлять КЗ «Центр туризму» ЗОР на обласних та Всеукраїнських конкурсах.
|