Відбувся польовий геологічний практикуму для педагогічних працівників Запорізької області
02-05 червня 2018 року на території Дніпропетровської області з метою підвищення професійного рівня педагогів закладів освіти, якості науково-методичного супроводу діяльності педагогів щодо сприяння розвитку творчих інтересів учнівської молоді з питань природничого краєзнавства у здійсненні позашкільного освітнього процесу, відбувався польовий геологічний практикум для педагогічних працівників Запорізької області.
Організатором проведення заходу виступав відділ краєзнавства та патріотичного виховання КЗ «Центр туризму» ЗОР. Загальна кількість учасників склала 8 осіб, також до складу практикуму долучився у якості викладача Манюк В. В., кандидат геолого-мінералогічних наук, доцент кафедри геології та гідрогеології ДНУ.
Практикум проходив у формі експедиції з активним способом пересування долиною р. Інгулець та охоплював межі м. Кривий Ріг. 3гідно програми учасники семінару ознайомились з геологічною пам’яткою «урочище Візирка» (розріз сарматського регіоярусу палеогену), пам’ятками криворізької серії палеопротерозою на р. Інгулець (Біла скеля, скелі МОДРу та інші). Учасники ознайомились з методиками організації та проведення стаціонарної експедиції та експедиції з активним способом пересування. Також були відпрацьовані методи польових геологічних досліджень, методика збору та визначення геологічних колекцій, методики складання абрису та геологічного профілю місцевості.
Крім того, одним з підсумків практикуму стало планування проведення палеонтологічної експедиції у жовтні поточного року на території Рибальського кар’єру, що знаходиться біля м. Дніпро.
Янущенко Д. В., завідувач відділу краєзнавства та
патріотичного виховання |