Зустріч гуртківців Приморського відділу з військовим капеланом присвяченої 30-річчю Незалежності України
Напередодні Дня Незалежності України відбулася зустріч гуртківців Приморського відділу з військовим капеланом Бердянського прикордонного загону Степаном Івановичем Вилущаком. Він також є настоятелем Свято-Іллінського храму у смт Чернігівка.
Капелан це - представник духовенства, якому доручають пастирську опіку над якоюсь особливою спільнотою. Зокрема: військовий священник в армії (посада, прирівняна до заступника командира полку, якому надається особистий озброєний ад'ютант). Відповідальний за виховання солдатів та їхніх родин. У його функції входить богослужіння серед військовослужбовців, контроль за їх моральним станом.
Для Бердянська це досить рідка посада. Незважаючи на канікули, зібралося досить багато слухачів. Наш гість був одягнений у військову форму. І лише на правому рукаві – нашивка з архістратигом Михаїлом та на застібці коміра – зображення хреста. Отець Степан розповідав нам про особливості своєї служби. В ній поєднуються вміння військовослужбовця та священнослужителя. Щоб обіймати цю посаду, необхідно пройти кілька курсів підвищення кваліфікації: курси військової підготовки, медичної допомоги, психологів.
Капелан багато в чому і виконує функцію психолога. Він може заспокоїти або мобілізувати бійця на виконання поставленої мети. Одне з головних завдань капелана – мотивувати військових на захист вітчизни. Знайти сенс своєї служби, навчитися віддано працювати та ефективно відпочивати та відновлюватися, вміти відчувати піднесення від якісного виконання буденних справ, від набуття нових навичок, від вміння стати лідером у своїй справі.
За думкою капелана, військова справа у всьому світі сильно трансформується. Якщо колись необхідно було захоплювати чиїсь території, то тепер це набуває інших рис. Необхідно бути сильним духовно й фізично, бути першим у життєвих змаганнях і так вміло керувати колективом, щоб постійно відбувався його стабільний рух вперед. Це вирівнює адреналін в крові та дає відчуття щастя.
Священник навіть порівняв військових та туристів: фізична підготовка, намети, табори, рух за певним маршрутом.
Зустріч проходила в дружній, теплій атмосфері. Розмовляли, ставили питання, не хотілось розходитись. Наприкінці зробили кілька фото на згадку про зустріч. Та отець Степан подарував нам вишиту бісером ікону Миколи угодника, який є покровителем усіх мандрівників, тобто і нас, туристів.
|