Зустріч з ветеранами туризму «Естафета поколінь»
27 вересня 2019 року у комунальному закладі «Запорізький обласний центр туризму і краєзнавства, спорту та екскурсій учнівської молоді» Запорізької обласної ради була проведена зустріч поколінь, присвячена Міжнародному дню туризму. За круглим столом під назвою «Естафета поколінь» зібралися як ветерани туризму, так і молодь Центру.
На наше свято завітали почесні гості – освітяни та ветерани туризму, у різні роки працівники Центру: Заруба С.П., Сидоренко Г.І., Кроль Г.І., Рябікіна Н.В., Шабатюк А.В., Піхуля В.І., Пох Л.В., Пацаль К.М., Лєщов В.І., Некрасов С.А., Бородін С.Е.
Присутніх привітав директор Центру Романчук Олександр Павлович, який зазначив, що дитячий туризм продовжує стрімко розвиватися, а досвід наших ветеранів є для нас безцінним.
До свята Дня туризму, який відзначається з 1979 року, в нашому Музеї історії розвитку дитячого туризму Запорізької області було відкрито дві нові виставки «Туристські значки» та «Туристський одяг», які створено із речей та нагород наших колег-туристів, починаючи з 50-60-х років ХХ століття.
Екскурсія новими експозиціями плавно перейшла до спогадів ветеранів туризму про виконання ними певних нормативів та участь у різних змаганнях.
Так, Сидоренко Галина Іванівна, майстер спорту СРСР з туризму, педагог Центру з 1995 до 2012 року розповідала про колекцію значків-нагород, які передала до Музею. Для отримання звання Майстра спорту з туризму в 1972 році, вона здійснила керівництво чотирма походами 4-ї категорії складності Якутією, Приполярним Уралом, Кавказом та Камчаткою.
Пох Лілія Василівна, майстер спорту міжнародного класу, багаторазова чемпіонка Міжнародних змагань зі спортивного орієнтування розповіла про свою участь у липні 2019 році в Чемпіонаті світу з орієнтування у Латвії. Лілія Василівна виступала цьогоріч в категорії «Жінки-85», де змагалися 13 учасниць з усього світу і, незважаючи на травму ноги, вона посіла 5 місце у Чемпіонаті світу на середніх дистанціях і 4 місце у Чемпіонаті світу на довгих дистанціях.
А «молодий» ветеран туризму, майстер спорту України, і нині працівник Центру Сергій Андрійович Некрасов підрахував, що вже організував 84 категорійні походи і пройшов 9293 км пішки, а в Кримські гори здійснив 92 категорійні та ступеневі походи, «прожив у наметах у Криму майже 4 роки свого життя».
Після таких зустрічей щоразу переконуємося наскільки важливі зустрічі ветеранів туризму, колишніх і нинішніх працівників Центру. І дійсно туризм як вид спорту не має ні вікових меж, ні кордонів.
|